Загальна кількість переглядів сторінки

субота, 26 листопада 2016 р.



Туристсько-спортивна підготовка. Практичне заняття.

      До складу групи, що брала участь 22 листопада 2016 року в практичному занятті з туристсько-спортивної підготовки увійшли вихованці гуртка «Юні туристи краєзнавці» Куцурубської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Т.Г. Шевченка Куцурубської сільської ради ОТГ.
      Маршрут був вибраний з метою поглиблення знань учнів про визначні місця, минулий та сучасний стан с. Куцуруб. Як об’єкт дослідження даний населений пункт є привабливим як з точки зору історичного минулого, так і сьогодення.
      Підготовка до походу велася на заняттях гуртка з організації подорожі, техніки руху і безпеки на маршруті, тактики пересування та подолання простих пішохідних перешкод, організації привалу та організації харчування.
      В період підготовки до походу члени гуртка отримували, а під час походу на практиці відпрацьовували і закріплювали знання та вміння :
·         з методики підготовки до пішохідного походу;
·         з основ топографії та орієнтування на місцевості;
  • підготовки туристського спорядження для походу;
  • організації привалів, правил безпеки під час походу;
  • ведення краєзнавчої пошукової роботи;
  • узагальнення та систематизація матеріалів подорожі.
      Під час походу по даному маршруту вихованці гуртка на практиці відпрацьовували тактику руху, орієнтування на місцевості, проводили збір інформації про історичний та сучасний стан села.
Основною метою походу було:
- підвищення туристської майстерності вихованців;
- застосування набутих теоретичних знань на практиці;
- збір матеріалів про сучасний стан населеного пункту;
- виховання любові до рідного краю, його природи;
- розкриття туристичних та екскурсійних можливостей свого краю.

      Район походу – територія Куцурубської с/р ОТГ Миколаївської області.
      Строки проведення – короткочасовий похід (тренування, 2 години), 22 листопада 2016 року
      Нитка маршруту – с. Куцуруб, Куцурубська ЗОШ – вулиці с. Куцуруб – беріг Дніпробузького лиману – вулиці с. Куцуруб - Куцурубська ЗОШ.
      Пересування - пішохідне
      Активна частина 5 км
      Загальний огляд району подорожі:
      Маршрут пролягає територією с. Куцуруб, Куцурубської с/р ОТГ - адміністративно-територіальна одиниця Миколаївської області України.
      Маршрут розпочинається від Куцурубської ЗОШ, далі проходить по вулицям села Куцуруб вздовж новобудови храму з виходом на беріг Дніпробузького лиману та організацією привалу. Після привалу нитка маршруту розрахована таким чином, щоб учні мали можливість безпечно дійти додому.
      Варто зазначити, що дорогі в с. Куцуруб асфальтовані і проводиться ремонт асфальтового покриття.
      Перед початком подорожі учні зібрали короткі відомості про район подорожі, та розробили маршрут, щоб раціонально використати відведений на подорож час.
      Метеоумови 22 листопада 2016 року (час 14 година 20 хвилин) – похмуро, температура повітря - +5 градусів, вітер північно-східний, помірний, атмосферний тиск – 768мм.рт.ст.
      Опис маршруту 22 листопада 2016 року.
      22 листопада. Група учасників на чолі з керівником гуртка Дубіна Р.В. зібралася біля Куцурубської ЗОШ. Взявши відповідне спорядження, о 14.30 годині вирушили у південному напрямку вулицями с. Куцуруб до берега лиману.
      По дорозі ми ознайомились з новобудовою православного храму. Зазначено, що вулиці с. Куцуруб асфальтовані, проводиться «ямковий ремонт», що покращує стан благоустрою та комунікацію в селі .
      Від новобудови храму рухаємося в південно-західному напрямку до берега Дніпробузького лиману. Орієнтуємось за допомогою місцевих ознак сторін світу – за орієнтуванням церковних хрестів. Подолавши 2 км шляху виходимо на берег та вибираємо місце для організації привалу. Зупиняємося на обід та відпочинок.
      Для привалу обрано затишне місце, облаштовано вогнище для розігріву продуктів харчування. Завдяки отриманим знанням вихованці гуртка запалили ватру «від одного сірника». Паливний матеріал (дрова) був заздалегідь приготований вдома та принесений із собою.
      Проведено спостереження за навколишнім середовищем. За спостереженням - на лимані знайшли собі відпочинок та харчування білі лебеді.
      Рельєф місцевості надав можливість провести тренування з подолання пішохідних перешкод – рівчаків, узвозів та підйомів. Хлопці завзято допомагали один одному.
      Після невеликого відпочинку – гасимо вогнище, щоб не було пожежі, та вирушаємо до центральній вулиці села.

      На цьому наш маршрут закінчується, попереду лише була дорога учнів додому.



Немає коментарів:

Дописати коментар